rehabilitacja kraków

Pogorszyło mi się.

Przebieg rehabilitacji. Zdarza się, że pacjent skarży się, że terapia mu nie pomaga a nawet szkodzi. Co może być przyczyną? 
Nie zdrowiejemy z dnia na dzień. To wymaga czasu. Poprawa jest stopniowa, a nie skokowa. Naturalnym jest, że zdarzają się dni gorsze i lepsze. Na odczuwanie bólu wpływa bardzo wiele czynników. 


Może zdarzyć się reakcja pozabiegowa. Część pacjentów odczuwa pewne dolegliwości po masażu lub nowych ćwiczeniach. Intensywne ćwiczenia mogą chwilowo zaostrzyć dolegliwości. Powinny one zanikać po jednym dniu. Jeśli trwają dłużej oznacza to, że bodźce były zbyt intensywne. 


Inną przyczyną może być to, że pacjent zafundował sobie bardziej intensywny dzień. Posłużymy się przykładem z życia gabinetu: Pacjentka czuje się dobrze. Bark ją już nie boli. Postanawia umyć wszystkie okna w mieszkaniu. Nie myła ich przecież od kilku miesięcy, bo bolało. Wraca na terapię z silnym bólem. Jej bark nie był jeszcze gotowy na tak intensywny wysiłek i zareagował bólem na przeciążenie. Sama eliminacja bólu bywa niewystarczająca. Należy jeszcze odzyskać siłę oraz wytrzymałość. 

Przebieg rehabilitacji.

Odzyskiwanie sprawności to proces długotrwały i jest obliczony na kilka tygodni. To nie jest prosta droga na szczyt. Zdarzają się przeszkody. Sama eliminacja bólu to nie koniec. Fizjoterapeuci chcą, żebyście byli silni oraz byli w stanie poradzić sobie sami w przyszłości. Chcą, żeby ból nie wracał, żebyście byli zabezpieczeni przed kontuzjami.

Artykuł warto uzupełnić odpowiedzią na pytanie: Ile to potrwa?, a także zerknąć na informację ile trwa leczenie kontuzji u biegaczy. https://twitter.com/KinesisKrakow/status/1206832395737014273/photo/1

Przeczytaj również

rezonans magnetyczny

Jak zaoszczędzić na rezonansie magnetycznym?

Czy robić rezonans magnetyczny, gdy bolą plecy? Lepiej nie! Dostępne badania naukowe sugerują, że nie warto robić MRI (rezonans magnetyczny)…
WIĘCEJ
blokada sterydowa

Blokada sterydowa szkodzi!

Blokada sterydowa? Odradzamy! Kilka słów wyjaśnienia: Zastrzyki sterydowe mają swoje miejsce w leczeniu bólu stawów, ale nie powinny być leczeniem…
WIĘCEJ
dyski

Dyski jak pasta do zębów.

Nie lubię, kiedy słyszę od pacjentów: "Byłem u kręgarza i ten wcisnął mi dyski.” - Nie lubię, bo wiem, że…
WIĘCEJ